LASER CO2 - USUWANIE ROZSTĘPÓW

Laserowe usuwanie rozstępów to bezpieczny i skuteczny sposób na piękną i gładką skórę.Laser kierowany jest na skórę wybiórczo. Zabieg zaczyna się od stworzenia na miejscach zmienionych chorobowo wzoru równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Następnie w nie kierowane jest światło lasera. Poprzez precyzyjne określenie miejsca, penetruje on tylko wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwej, co sprawia, że nie narażamy całej skóry na jego działanie. Laser dociera bardzo głęboko, co jeszcze bardziej poprawia jego skuteczność. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje widocznych ran. Skóra potraktowana laserem frakcyjnym szybciej się goi.

 

       Skuteczność w działaniu

 

Rozstępy powstają poprzez zerwanie włókien kolagenowych w skórze, czyli poprzez nadmierne jej rozciąganie. Może to być spowodowane szybkim wzrostem i utratą masy ciała, na przykład w wyniku ciąży.

Laser frakcyjny działając na skórę pobudza ją do wytwarzania nowego kolagenu, co sprawia, że laserowe usuwanie rozstępów tą metodą jest jeszcze skuteczniejsze.

Światło lasera, działając miejscowo, skupia się na tej części skóry, która jest zmieniona chorobowo, mając swoje oszałamiające wyniki szczególnie w leczeniu jej nierówności.

Zastosowanie 

 

Działanie lasera można podzielić na trzy dziedziny: odmładzanie, odświeżanie i modelowanie.

Bardzo dobrze radzi sobie ze skórą tłustą zwężając gruczoły łojotokowe. Jest świetnym sposobem na usuwanie blizn potrądzikowych. Zwalczanie rozstępów powoduje zaś, że można dzięki niemu wymodelować ciało zgodnie z oczekiwaniami.

 

Przygotowanie do zabiegu

Podczas zabiegu usuwania rozstępów za pomocą wiązki lasera usuwa się cienkie warstwy skóry wokół rozstępów. Usuwanie rozstępów laserem daje lepsze rezultaty niż wycinanie chorej skóry, gdyż światło lasera zaburza molekularne wiązania w tkance, co prowadzi do jej ablacji. Skóra po zabiegu usuwania rozstępów szybko się goi, a w miejscu usuniętych warstw skóry tworzą się nowe – zdrowe.

 

Działanie lasera

Wskutek działania lasera zaczyna złuszczać się stary naskórek. Laser wysyła w stronę ciała impulsy, których celem jest pobudzenie procesów odnowy skóry, dzięki czemu skóra właściwa może regenerować się. W przypadku lasera frakcyjnego na ciało kierowana jest wiązka promieniowania, która działa wybiórczo na skórę.

Efekty po zabiegu

Efekty zabiegu laserowego usuwania rozstępów uzależnione są od stopnia zaawansowania rozstępów i ich wieku. Zazwyczaj jest to kilka zabiegów, aby całkowicie pozbyć się problemu. Usuwanie rozstępów daje bardzo dobre rezultaty.

Laserowe usuwanie rozstępów to stosunkowo bezpieczny zabieg, którego niewątpliwymi zaletami są: wysoka skuteczność w pozbywaniu się rozstępów, krótki czas powrotu do zdrowia i mała inwazyjność w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi.