Laser frakcyjny CO2 do zabiegów ginekologicznych

Laser frakcyjny CO2 do zabiegów ginekologicznych wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak.

Laser CO2 produkcji firmy DEKA, stworzony został specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym Kobiety.

Zapotrzebowanie na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej stale rośnie. Pacjentki zgłaszają się do lekarza z różnymi problemami: od blizn poporodowych, po deformację wewnętrznych lub zewnętrznych narządów intymnych. Nasi Specjaliści rozwiązują je, w znaczący sposób podnoszą komfort życia kobiet, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki organów.

Życie Seksualne

Na czym polega zabieg laserem CO2 firmy DEKA?

Zabieg laserowego odmładzania pochwy jest niezwykle prosty, bezpieczny, trwa 15-30 minut i u zdecydowanej większości kobiet przebiega całkiem bezboleśnie. Polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej końcówki i działaniu na ściany pochwy promieniami lasera o odpowiednio dobranej energii. Stymulowane w ten sposób tkanki rozgrzewają się, co prowadzi do skracania i pogrubiania znajdujących się w nich włókien kolagenowych, ich gruntownej przebudowy, a także produkcji całkiem nowego kolagenu. W efekcie tego procesu śluzówka pochwy staje się grubsza, bardziej jędrna, elastyczna i napięta, a cała pochwa ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Redukcji ulega też problem nietrzymania moczu.

Jak przygotować się do zabiegu laserem  CO2 firmy DEKA?

Przed zabiegiem laserowego odmładzania pochwy konieczna jest konsultacja lekarza ginekologa, w czasie której przeprowadzane jest badanie, zabierany jest szczegółowy wywiad. Ustala się również plan leczenia i ocenia ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Niezbędny jest aktualny wynik badania cytologicznego (gdy jest starszy niż rok, lekarz pobierze badanie w trakcie konsultacji).

Jakie są efekty zabiegu i w jakim czasie się ich spodziewać?

Proces przebudowy kolagenu i tworzenia nowych jego włókien w błonie śluzowej pochwy przebiega dość powoli, dlatego na pełen efekt leczenia należy poczekać 4 do 6 tygodni. Z badań statystycznych wynika, że 95% poddanych zabiegowi kobiet odczuwa po tym okresie wyraźną lub umiarkowaną poprawę w postaci zwężenia światła pochwy, pogrubienia, zwiększenia jędrności i elastyczności śluzówki pochwy, zmniejszenia nasilenia lub ustąpienia objawów nietrzymania moczu, a także wyraźnej poprawy doznań seksualnych i ogólnego komfortu życia. Również zdecydowana większość ich partnerów seksualnych wyraża się bardzo pozytywnie o swoich doznaniach podczas stosunku. Pozytywny efekt leczenia utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat.

Efekty: odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu oraz korekcja warg sromowych: odmłodzenie, lifting, wybielenie.

 

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem na tyle wstydliwy, że często pomijany milczeniem. Szacuje się, że 1 na 4 kobiety cierpi, cierpiała lub będzie cierpieć z powodu nietrzymania moczu. Można go więc nazwać powszechnym. Jedynie 25% z nich dzieli się tym problemem ze swoim lekarzem, a ponad 40% kobiet decyduje się na pierwszą wizytę dopiero po 5 latach trwania choroby. Nietrzymanie moczu może dotknąć każdej kobiety niezależnie od wieku, czy liczby przebytych porodów. Jest ono przyczyną znacznego obniżenia komfortu życia, niskiej samooceny, skrępowania i obniżenia satysfakcji z kontaktów intymnych.

Jakie są efekty zabiegu i w jakim czasie się ich spodziewać?

Proces przebudowy kolagenu i tworzenia nowych jego włókien w błonie śluzowej pochwy przebiega dość powoli, dlatego na pełen efekt leczenia należy poczekać 4 do 6 tygodni. Po tym okresie u zdecydowanej większości pacjentek dochodzi do wyraźnego zmniejszenia się problemu, a często całkowitego ustąpienia objawów nietrzymania moczu. Tym samym poprawia się komfort życia, wraca pewność siebie i satysfakcja z kontaktów intymnych. Należy zaznaczyć, iż przeprowadzenie procedury laserowej na wczesnym etapie zaawansowania choroby gwarantuje lepszy i pewniejszy efekt końcowy. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o wykonaniu zabiegu. Pozytywny efekt leczenia utrzymuje się od 2 do kilkunastu lat. Nie ma przeciwskazań do powtarzania zabiegu, jeżeli objawy nietrzymania moczu ponownie się nasilą.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem laserowego leczenia nietrzymania moczu konieczna jest konsultacja lekarza ginekologa, w czasie której przeprowadzane jest badanie, zbierany jest szczegółowy wywiad i oceniana jest przyczyna występowania problemu. Ustala się również plan leczenia i ocenia ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Niezbędny jest aktualny wynik badania cytologicznego (gdy jest starszy niż rok, lekarz pobierze badanie w trakcie konsultacji).

Efekty:

odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

Rehabilitacja po porodzie

Zabieg z wykorzystaniem lasera pomaga odzyskać elastyczność pochwy a także zmniejszyć jej rozmiar i poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Jakich efektów się spodziewać?

Efekty zabiegu odczuwane są już po miesiącu – pochwa powraca do kondycji sprzed porodu. Jest bardziej nawilżona i ciaśniejsza, co zapewnia komfort i lepsze doznania podczas seksu. Problem z nietrzymaniem moczu w znacznym stopniu zmniejsza się lub znika całkowicie. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale jeśli zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, można przystąpić do niego po około 2-4 tygodniach.

Efekty: odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

 

Opis labioplastyki

Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie (uwypuklenie). Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii. Działa zarówno w przypadku zmian anatomicznych, jak i problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem, czy w wyniku przebytych chorób.

Co to jest modelowanie warg sromowych?

Modelowanie warg sromowych większych jest to zabieg służący nie tylko estetyce okolic intymnych, ale również działający ochronnie na narządy głębiej położone, ograniczający zakażenia, podrażnienia, otarcia.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ogolenie okolic intymnych. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu DESIRIAL za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe i rozprowadzeniu go po powierzchni objętej zabiegiem. Ilość preparatu dostosowywana jest do planowanych rezultatów. Zwykle podaje się po 1 ml na każdą stronę okolicy zabiegowej.

Zabieg jest bezbolesny. Czas jego trwania nie przekracza 30 minut.

Efekty:

odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

Menopauza

Menopauza jest jednym z okresów w życiu każdej kobiety. W tym okresie organizm kobiety przechodzi zmiany w wielu elementach. Te zmiany wywierają ogromny wpływ na cały organizm kobiety. Niosą ze sobą wiele niekorzystnych odczuć oraz zmian estetycznych. Na szczęście, dziś jesteśmy w stanie przeciwdziałać wielu z nich.

Jakie efekty daje zabieg laserem CO2 firmy DEKA

Laser jest skutecznym rozwiązaniem przy problemie wysiłkowego nietrzymania moczu, z którym często borykają się kobiety w okresie menopauzy i po jej zakończeniu. Laser powoduje wzmocnienie ścian pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Stymulowane są włókna kolagenowe śluzówki, co prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. W efekcie końcowym zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej i przywrócona zostaje jej normalna funkcjonalność.

Efekty: odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

 

Laser CO2 firmy DEKA
Nietrzymanie moczu 1 zabieg 800 zł
Obkurczanie pochwy 1 zabieg 800 zł