Centrum Medyczne Łubna - w trosce o twoje zdrowie - mgr Jakub Lisiecki
Rehabilitacja i Fizjoterapia

ikona2 Specjalista rehabilitacji, terapii manualnej, masażu i medycyny sportowej.

Studia z fizjoterapii zdecydowałem się podjąć w wyniku wypadku jakiego doznałem w trakcie jednej z narciarskich eskapad w Dolomity w 2002 roku. Owe białe szaleństwo skończyło się dla mnie operacją rekonstrukcji stawu kolanowego i żmudną rehabilitacją. W trakcie terapii zrozumiałem różnicę pomiędzy słowami "Nie możesz" a "chęć i dyscyplina" Rehabilitacja sprawiła, że powróciłem do narciarstwa mimo zaleceń lekarskich, i z powodzeniem dalej uprawiam sport. Studia i kontakt z wyjątkowymi wykładowcami Collegium Medicum z Bydgoszczy sprawiło, że zupełnie inaczej patrzę na temat rehabilitacji. Według mnie możemy osiągnąć tyle na ile starcza nam chęci i determinacji do przezwyciężania słabości. Po studiach wróciłem do Włocławka rozumiejąc jak bardzo mieszkańcy miasta potrzebują nowego spojrzenia na tematy rehabilitacji.

Pracę swą rozpocząłem w Przychodni Rehabilitacyjnej Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, zmieniając posadę na etat w Szpitalu Rehabilitacyjnym Barska we Włocławku, w którym to pełniłem rolę kierownika Zakładu Rehabilitacji Leczniczej wprowadzając unikalne w województwie metody leczenia dla dobra pacjenta. Obecnie nie mogąc dalej realizować swe wizji nowoczesnej rehabilitacji zmieniłem pracę na etat akademicki na Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie zajmuje posadę nauczyciela akademickiego na Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej doskonaląc swoją wiedzę z tegoż zakresu.

Od czasu studiów regularnie doskonalę swą wiedzę korzystając z licznych kursów polskich i zagranicznych instruktorów, które powiększają moje horyzonty i umożliwiają skuteczną i celowaną terapię z pacjentem bez zbędnego marnowania czasu pacjenta. Dodatkowo od czasu ukończenia uniwersytetu udało mi się z powodzeniem ukończyć dwa kierunki studiów podyplomowych. Praktyka sprawia, że mam możliwość pracy z różnymi schorzeniami, które z powodzeniem leczę.

W życiu osobistym interesuje się historią i sportem, począwszy od pływania i windsurfingu, którymi to zaraziłem wielu znajomych, dalej narciarstwo, kończąc na wspinaczce. Zamiłowanie do historii sprawiło, że wstąpiłem w szeregi drużyny zajmującej się odtwarzaniem kultury słowiańskiej. Moje umiejętności niejednokrotnie przydały się w obu tych dyscyplinach z czego jestem wyjątkowo dumny.

W przyszłości myślę o doktoracie i większemu poświęceniu się pracy naukowej, a także rozwojem prywatnej praktyki dla dobra pacjentów Włocławka i okolic. Nie marnujcie Państwo czasu na niecelowaną terapię, szkoda waszego czasu i nerwów, w moim gabinecie efekty są nad wyraz zadowalające.

 

mgr Jakub Lisiecki