LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK - LIKWIDACJA RUMIENIA NA TWARZY HARMONY DYE-VL

Laserowe zamykanie naczynek – likwidacja rumienia na twarzy.

 

Zmiany naczyniowe i barwnikowe to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Warto zastanowić się nad możliwością laserowego zamykania naczynek, które poprzez ich niszczenie, zamyka drogę naczynkom do tworzenia kolejnych rozgałęzień, najczęściej określanych jako “pajączki”.

 

       Wskazania do zabiegu

 

Laser oprócz działania niwelującego zaczerwienienie spowodowane rozszerzaniem naczynek, posiada również inne właściwości począwszy od odmładzania skóry, poprzez redukcję przebarwień, aż do wyrównywania powierzchni skóry niwelując drobne zmarszczki mimiczne.

Warto wyróżnić działanie lasera redukujące rumień, który w przypadku większości pacjentów był dotychczas leczony nieefektywnie.

       Na czym polega zabieg?

 

Likwidowanie rumienia i drobnych zmian naczyniowych jest zabiegiem laserowym, wykonywanym przez lekarzy specjalistów i kosmetologów. Jest on bezpieczny, nie narusza delikatnej struktury skóry i nie powoduje długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Ból podczas zabiegu jest minimalny, gdyż nakładany żel jest chłodzący. Większość pacjentów, jeżeli cokolwiek odczuwa, porównuje to do delikatnych uszczypnięć.

 

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja, podczas której ustalany jest program postępowania w zależności od stanu skóry, rodzaju oraz stopnia natężenia zmian naczyniowych.Podczas pracy lasera wzrok pacjenta zabezpieczają okulary ochronne. W trakcie zabiegu światło lasera jest kumulowane w barwniku krwi – hemoglobinie i zamieniane na energię cieplną, która uszkadza ściany naczyń i zamyka je od wewnątrz.

Bardzo ważne jest by odpowiednio przygotować się do zabiegu. Zwiększa to skuteczność i w bardzo dużej mierze wpływa na efekt końcowy:

– bezwzględnie nie wolno się opalać oraz używać kremów brązujących przez min. 1 miesiąc przed zabiegiem.
– skóra przed zabiegiem powinna być uprzednio umyta i niesmarowana żadnymi kremami ani makijażem.
– nie wolno używać ziół: dziurawiec, nagietek, ani pić herbatek wyszczuplających.
– nie wolno stosować leków i kosmetyków światło uczulających (retinoidów) ani antybiotyków (przez tydzień przed zabiegiem)
– nie wolno stosować leków i preparatów złuszczających (przez tydzień przed zabiegiem)
– należy zaprzestać stosowania leków rozrzedzających krew (Aspiryny czy Kumaryny) na kilka tygodni przed zabiegiem.

 

Działanie lasera Dye-VL

Praca laserowej wiązki, może wywoływać delikatne odczucie ciepła, jednak najczęściej określane jest ono bardziej jako przyjemne niż drażniące.  Ponadto dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej, komfort pacjenta podczas zabiegu został podniesiony do maksimum. Warto podkreślić, że wspomniana głowica, wykorzystuje światło emitowane przez laser w znacznie zwężonym obszarze, dzięki czemu zostaje nakierowana bezpośrednio na problematyczną strefę, bez niepotrzebnej emisji światła w inne obszary niewymagające leczenia.

Kolejną zaletą lasera jest jego powierzchowna działalność, która w tym przypadku nie musi docierać do głębszych warstw skóry. Działanie lasera opiera się na bardzo szybkim dostarczeniu impulsu, który jednocześnie jest bardzo krótki, ale silny. Tym sposobem dochodzi do niwelowania wspomnianych niedoskonałości. Zabieg w zależności od umiejscowienia leczonej powierzchni trwa od 20 minut do godziny.

Efekty po zabiegu

Likwidacja rumienia i drobnych naczyń krwionośnych. Skóra staje się jedwabiście gładka, cera  bez widocznych naczynek i krępujących rumieńców.