Zabieg niechirurgicznej korekty powiek powoduje bezpieczne i kontrolowane odparowanie naskórka, czego konsekwencją jest uzyskanie widocznego efektu wygładzenia, zwiększenia napięcia i liftingu skóry.
Jak wygląda zabieg korekcji powiek?
To generator plazmy, tworzącej się podczas zabiegu między końcówką urządzenia a skórą dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu. Plazma w sposób kontrolowany powoduje sublimację naskórka i miejscowe obkurczanie skóry. Warto podkreślić, że zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki ograniczając wywołanie uszkodzenia termicznego skóry właściwej, krwawienia, nekrozy, poparzeń czy reakcji zapalnej w otaczających tkankach, a także ryzyko przebarwień pozapalnych. Niewątpliwą zaletą jest także brak wyłączenia pacjenta z codziennej aktywności (w trakcie zabiegu powstają tylko punktowe, malutkie strupki). Zabieg jest nieco bolesny, ale dla komfortu pacjenta skóra jest znieczulana kremem z lidokainą.
Zabieg jest zawsze poprzedzony konsultacją i wywiadem medycznym, podczas którego ustalane są wskazania i ewentualne przeciwwskazania.
Okres rekonwalescencji po korekcji powiek
Pacjent może wrócić do normalnej aktywności po około 2 dniach ( w tym czasie może występować obrzęk) , ale okres rekonwalescencji pozabiegowej trwa ok. 7 dni (w tym czasie następuje proces gojenia naskórka poddanego sublimacji) – odpadnięcie strupków.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
- zaburzenia krzepnięcia (także wrodzone skazy krwotoczne i naczyniowe),
- ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
- infekcje ropne w miejscach planowanego zabiegu
- nowotwory
- łuszczyca,bielactwo
- skłonnośc do tworzenia bliznowców
- epilepsja
- retinoidy
- otwarte zmiany skórne
- wypełniacze, botox(1miesiąc)
Wskazania;
- Redukcja zmarszczek
- Blizny
- Rozstępy
- Brodawki
- Włokniaki